Jak postupovat při výběru oblečení pro miminka – praktické rady pro nastávající rodiče

Čekáte příchod miminka a už teď byste mu rádi pořídili výbavičku? To dělá většina nastávajících rodičů, ovšem při výběru kojeneckého oblečení buďte obezřetní.

Jak postupovat při výběru oblečení pro miminka – praktické rady pro nastávající rodiče

Nastávající maminky většinou chtějí mít pro miminko předem všechno připravené a tak se do nákupu výbavičky pouštějí ještě dlouho před porodem. To určitě není na škodu, nikdy nemůže maminka vědět, kdy jí začne těhotenství dávat zabrat natolik, že na nákupy už nebude mít ani pomyšlení. Ovšem pozor na to, někdy je velmi těžké trefit se s předstihem do velikosti miminka, přece jen odhadovanou porodní váhu se dozvídáme od gynekologa až někdy ve třetím trimestru. I tak se dá pár drobností kdykoliv dokoupit, pověřit tatínka či někoho jiného z rodiny. Jaké by vlastně ale mělo být ideální oblečení pro naše nejmenší dětičky? Zde je pár užitečných rad.

shoes-pregnancy-child-clothing-47220

Pozor na velikost i kvalitu materiálu

Strefit se do velikosti ještě nenarozeného miminka úplně nejde. Můžete se ale řídit obecnými radami a dítku koupit pár věcí úplně maličkých a pár věcí o trošku větších nebo to ideální dokoupit později. S těmi nejmenšími velikostmi, ale buďte opatrní. Dětičky neskutečně rychle rostou a to zejména v prvních týdnech. Je tedy zbytečné pouštět se do velkých nákupů těchto drobných velikostí. Vždy je lepší, když bude dítku oblečení maličko volnější, než kdyby ho škrtilo a bylo příliš upnuté.

Kojenecké oblečení Kojeneckeobleceni musí být ale především vyrobené z kvalitního a nejlépe přírodního materiálu. Volte bavlnu či výrobky z bambusu. V přírodním oblečení může pokožka dítěte lépe dýchat a zabráníte tak i případným alergickým reakcím nebo nepříjemným vyrážkám. Pokožka těch nejmenších je neuvěřitelně citlivá. Stejně tak se nenechte příliš zlákat sytými barvami a vzory. Některé barviva, která se do látek přidávají mohou rovněž způsobovat alergické reakce nebo vyrážky. Pro první měsíce tak volte spíše přírodní a neutrální barvy, popřípadě barvy jemně pastelové, kdy máte jistotu, že bylo použito jen minimum přídavných barviv.

pexels-photo-2565272

Osahejte si to

Je moderní nakupovat přes internet, je to i rychlejší a pohodlnější. U kojeneckého oblečení buďte ale opatrní a oblečení se raději vydejte koupit osobně do kamenné prodejny. Bude lepší, když uvidíte, co kupujete. Některé kousky mohou mít příliš upnuté gumičky a ty by dítě mohly táhnout a škrtit. Oblečení pro miminka by mělo být volné a ne příliš přiléhavé a těsné. Také pozor na knoflíčky a druky, které najdete na každém body pro miminka. Pokud budou dítě tlačit, je to problém.

Dnes máme nepřeberné množství nejrůznějších variant a možností, své děťátko tak můžete oblékat stylově a zároveň pohodlně.

3.5/5 - (2 votes)